recenze Firo Tour - Stránky 3 - Recenze cestovních kanceláří

recenze Firo Tour

Podělte se o svoje zkušenosti z dovolené.
Luboš Netík

Příspěvek od Luboš Netík » 05 srp 2013 07:32

Luboš Netík má tuto zkušenost:
Srpen 5th, 2013 v 0.32
Včera jsme se se ženou vrátil z dovolené z chorvatska, z Makarské ,organizovanou FIROTOUREM. také nejsem spokojen sjejich přístupem, špatnou organizací a nerealizací požadavků klienta. Problém č.1 – svoz klientů na místo zpožděn o hodinu, pracovnice dopravce DESKA DĚČÍN nezajistili náš svoz z České Lípy do DĚČÍNA, po třetím !! mám telefonátu přijel po hodině jiný majitel ck v České Lípě a odvezl nás. CK FIROTOUR vůbec nekontroluje , jak probíhá začátek cesty pobytu,svozy , ůčast zaplacených klientů. Problém č.-2 – Manželka trpí kinetozou a je zdravotně postižená , má průkaz ZTP-P , žádali jsme ck tudíž o místa ve střední části busu tam i zpět. CK to nezajistila dopravci o tom vůbec nevěděli, milostivě nás usadili do 4 – 5sedačky od předu o místě ve středu busu se s námi odmítli bavit, že tro nemají v papírech. Přitom jsem své požadavky uved do cest. smlouvy již 14.3 2013 !! A NIC ..problém číslo – 3 – Po příjezdu na místo jsme nedostali námi objednaný apartmán, ale jiný , menší – hůře vybavený, Ačkoliv to bylo také součástí cest. smlouvy ze stejného data. Ceskovka jenom slibovala ,že to zařídí, ře to není problém, ale nikdy mě to písemně nepotrvrdila!! že je to již zařízeno , pouze ,že můj požadavek předala dál. A NIC. jEZDÍME DO CHORVATSKA již přes 10.let a problémy se zajištěním objednaného ubytování a služeb mají i jiné cestovky, ale nevím jak je donutit aby bylo vše OK- Vím nejezdit s nimi , ale když vyberete jinou a ta vám po příjezdu provede to samé, už s tím nic nenaděláte. Prostě ji označit veřejně a mediálně jako nespolehlivou,neschopnouněco zařídit a klientovi to včas potvrdit, aby měl klid na přípravu cesty a nestresoval se , jak to celé dopadne. M.J. s majitelkou apartmánu jsme se dohodli na výměně po 4 dnech do našeho požadované aptrm.To ale proto , že jsme u ní byli již předtím 3krát. Po mé stížnosti se za 4 dny dostavila delegátka Firotouru, a prohlašovala tu výměnu za její práci, ale my jsme si to dohodli s majitelkoul hned první den. Delegátka se neobtěžovala nám zavolat, jestli nemáme při příjezdu nějaké problémy, prý má limity na telef. spojení, a nemůže si s každým volat-. Závěrem chci poznamenat , že V CK neví , co mají dělat, jedna neví, co dělá druhá a nic nedotáhnou do konce ke spokojenosti klienta. A to se nanich přiživují Cest. agentuta typu -Dovolená cz. – Za sluncem – a pod které jsou v přání klientů rovně neschopné a jenom blafují a u zahraničních agentur nebo majitelů objektů nezajistí požadované ubytrování a další podmínky pobytu na dovolené. Asi zapomínají , že většiina klientů musí na těch pár dnů dovolené celý rok šetřit, a chtěji proto za své peníze kvalitní požadovaný a nestresující pobyt.

Irena

Příspěvek od Irena » 09 srp 2013 11:03

Nemáte někdo zkušenost s autobusovým zájezdem do Chorvatska do hotelu Lišanj s CK Firo Tour, hlavně s cestou autobusem?Podle těch reakcí tady se docela obávám průběhu.
Děkuji.

Mirek

Příspěvek od Mirek » 28 srp 2013 18:49

Vcera jsem se vratil z Turecka . Byl jsem s Firem a musim řít, že všechno bylo perfektní. Na to že jsem kupoval last minute a nečekal jsem nic extra – pokoj, misto v resortu . Vše naprosto super!!!! Delegátka perfektní organizace jak pri príjezdu tak odjezdu také. Bsla to moje 5 navštěva Turecka . Musim řict, že vzdy jsem byl spokojeny …. Krom eximu kdy jsem nedostal hotel, ktery jsem si zaplatil …. Ale i to se obcas stava :) je to dovolena a od ni cekam, ze si odpocinu a je mi jedno kde a jak :) chci se dobre najist napit a valet se… Jeden den vylet a muzeu jet zase domu :))) kazdopadne s Firem a Fischerem nejlepsi dovolena. Na koho bych ale upozornil tak jsou nemecke CK jako je nečkermann kde sluzby opravdu za nic nestoji. Sestra ma ted velice spatnou zkusenost z Recka. Viz. Jirka .. Pane Jirko mrzi me vase zkusenost snad se dovolate nejake pravdy! A budete spokojeny. Jen pro info nemecke CK letaji z ČR . Ta německa ,,verbeš“ žere naš malinky česky trh. Pracuju v tom takže to znám :) Neckermann – Nemci, billa its – Nemci, Exim – Tunisani, Egyptani…, fischer – Nemci Kellner, bluestyle – Tunisani, cedok myslite, ze je cesky? Ani omylem Rusko- Americky odeon. Firo je jeste jedna z mala vetsich ceskych spolecnosti. Je smutne, že tak malo společností se udrželo v českych rukou

Dagmar

Příspěvek od Dagmar » 03 říj 2013 18:06

S touto CK jsme procestovali již několik zemí Maroko, Turecko ( několikrát), Kuba , Čína i Maďarsko vlastní dopravou a vždy jsme byli velmi spokojeni. Vše vždy perfektně zajištěné .Zvláště na poznávacím zájezdu v Číně jsme byli nadšeni ochotou, vstřícností , místními znalostmi delegátky a jak se o nás vzorně starala. . Všechno fungovalo na výbornou. Je těžké, když si někdo zaplatí levný hotel a očekává luxus. Je třeba pozorně číst v katalogu , co je vše v ceně a popřípadě si přečíst recenze na vybraný hotel. Co však mohu potvrdit, že pracovnice na přepážkách CK Vám moc informací nedají. Zaplatíte za zájezd 80.000,- a nedostanete ani jmenovku na kufr. Tu si musíte sehnat někde na letišti nebo si ji vyrobit doma . Ale jinak dovolené i delegáti vždy perfektní. Příští rok opět s touto CK.

Heda

Příspěvek od Heda » 07 říj 2013 05:40

Špatná zkušenost s Firo-Tour. spolu s Ideal Tour.V září poznávací zájezd Poklady španělského kulturního dědictví – památky UNESCO. Průvodce zájezdu, v autobuse pár minut před výstupem k památkám něco překoktal z časopisů o cestování, špatná organizace zájezdu, některé památky jsme prolítli, vyjížděli jsme pozdě.Zájezd probíhal formou – např. tady je katedrála a nic víc, žádné doporučení co je nejzajímavější, žádné historické souvislosti, zkrátka nic.Jelikož jsem s Firo-Tour cestovala nejméně 7krát a vždy to byl perfektní poznávací zájezd, s perfektními průvodci, tak jsem letos byla velmi zklamaná . Doufám, že se s takovým průvodcem už nesetkám, ale jak jsem zjistila, ten pán nabízí své mizerné průvodcovské služby v pohodě dál na internetu.

petr

Příspěvek od petr » 11 říj 2013 01:33

byli jsem s fitot.v recku na zakyntosu vse opravdu super.i kdyzto byl lastm. ubytovani perfektni nemuzu si stezovat.delegatka vyborna.poradila pri pujceni auta a to ze ma za zprostredkovani provize je naprosto normalni.je to jen jeji prace kterou chce mit zaplacenou,jako my vsichni chcem za svou praci penize.rekl bych ze je to ceska specialita nadavat delegatum do zlodeju a ze maji predrazene zajezdy apod.ale oni ceny vyletu nedelaji.nebudme ne ne tak prisni .a dekuji firot.za peknou dovolenou

Milan Hříbal

Příspěvek od Milan Hříbal » 14 říj 2013 12:58

Byl jsem na poznávacím zájzdě po New Yorku od 9.10.2013 Před odjezdem jsem nevěděl co od toho mám čekat.Angličtinu neumím,jel jsem sám a poprvé do USA…A mé dojmy ?V první řadě musím napsat že to dopadlo opravdu skvělě .Velkou zásluhu na tom má jistě průvodce pan Tomáš Mikšovic který s námi navštívil v New yorku v tak krátkém čase vše podstatné a ani chvíli nás-co neumíme angličtinu- nenechal bez dozoru,všechno nám vysvětlil a nehnul se od nás od začátku zájezdu až po návrat na letiště v Praze ani na krok.O jeho skvělém jednání a vystupování se vyjadřovala celá naše skupina.Snad se povede ještě někdy že do New Yorku vyrazím.Kidně bych to dal za rok znovu pokud by se sešla zase tak dobrá parta bylo by to super.Nikdo z nás si na nic nestěžoval snad jen na volbě a místě hotelu ale to jistě bylo ovlivněno především cenou zájezdu…. Ty oteklé kotníky po návratu domů mě rozhodně stáli za to.Tak že s Firo Tourem na poznávací zájezd příště zase ale jak jsem napsal v úvodu zásluhu na tom má především pan Mikšovic. -Díky moc-Milan Hříbal Kladno

Zorka

Příspěvek od Zorka » 16 říj 2013 17:08

Tak nyní již mohu napsat vlastní zkušenost s Firo turem.
Navštívili jsme jejich prostřednictvím ostrov Kos. Nejdříve nás upoutala cena. Pro dva až o 8.000 kč nižší než od jiných c.k. díky manželově seniorské slevě. Ale i jejich katalogová cena byla nižší než u jiných c.k. do stejného hotelu. Záloha byla placena v březnu. Nemyslím si tedy, že by to byli zloději, spíše naopak.Ani letadlo nemělo zpoždění, Při příletu 20 min. a to je prkotina.Mohu jen konstatovat, že jsme byli se vším spokojeni. Organizace-transport letiště hotel a zpět na jedničku. Delegátka slečna Stračárová perfektní!!! Hned na první schůzce nás informovala s mapou v ruce o tom co stojí za shlédnutí atd. Výlety nám nevnucovala jen nás o nich informovala. Jeden jsme si vybrali.Ubytování jsme měli nadstandartní- pro dva suita s k.k. pro čtyři osoby. Řekla jsem si o hezké ubytování řecky a pan recepční to opravdu ocenil.Měli jsme zaplacený jen dvoulůžk. pokoj.Na hotel docházela delegátka obden a ještě byla 24 hodin na telefonu . kdyby něco.Ke klientům se chovala velice mile a slušně. Byla ochotna vše vysvětlit a pomoci. My to naštěstí nepotřebovali. Dovolená s Firem byla OK.Mohu ostatním doporučit.!

look

Příspěvek od look » 28 úno 2014 19:57

největší problém Firo-touru je majitel, resp. „předseda představenstva“ Fisek, který – pokud se někde něco podělá – s vámi neomaleně vyběhne a když se nenecháte a pošlete mu dopis, tak za sebe pro jistotu nechá hovořit advokátní kancelář. A pokud jsou ve vedení blbci, máte jednu jistotu – když něco nevyjde, máte smůlu. Firotour z tohoto důvodu nedoporučuju!

Tereza

Příspěvek od Tereza » 01 črc 2014 06:04

No, teda nic moc. Téměř vše, co jsme si smluvně objednali, realitě neodpovídalo. Počínaje neexistencí klimatizace na pokoji, typem stravy – plná penze není totéž co all incluzive, nulové animační programy, poloha hotelu, věci, které měly být v ceně a byly za úhradu, zavřená směnárna a další a další. Vrcholem všeho byl nezájem delegátky, kterou se nám poprvé podařilo kontaktovat poslední den, aby nás formou SMS informovala o hodině odjezdu. Jsem vděčná, že alespoň autobus byl pronajatý od jiné společnosti, díky tomu jsme měli příjemnou cestu, což bylo na dovolené od CK FIRO TOUR to jediné, kde neselhala.

Rychlá odpověď