recenze Solvex - Recenze cestovních kanceláří

recenze Solvex

Podělte se o svoje zkušenosti z dovolené.
admin
Administrátor webu
Příspěvky: 42
Registrován: 29 říj 2017 22:09

Solvex

Příspěvek od admin » 12 led 2013 18:51

Cestovní kancelář Solvex nabízí zájezdy například do těchto zemí Bulharsko, italské regiony Kalábrie a Sicílie, řecké ostrovy Kréta a Rhodos, Turecko či Černá Hora.

xxx

Příspěvek od xxx » 17 zář 2015 05:51

Z priateľkou a dcérou sme sa rozhodli, že koniec leta strávime pri mory a to v Bulharsku na slnečnom pobreží. Kontaktovali sme niekoľko CK. nakoniec sme sa rozhodli pre CK Solvex. Spomínanú destináciu sme navštívili už niekoľký krát ( vždy s inou CK ) takže zájazd, kvalitu a rozsah dohodnutých a hlavne zaplatených služieb , riešenie prípadných problémov či samotnú CK a jej zamestnancov máme s čím porovnávať.
Tak odlet – prílet , transfer do hotela, hotel, ubytovanie, strava a celkovo celý pobyt bol v poriadku ( aj keď all inclusive som zažil aj lepšie )
Hovorí sa že “ to najlepšie na koniec “ tak to sa solvexu naozaj podarilo. V budúcnosti by som išiel radšej na bicykli ako znova cestovať zo Solvexom !!!!!!! Že prečo ? Odlietať sme mali 05:55 z Burgasu a v Bratislave sme mali pristáť 06:40. Na chceck-ine treba byť min. 2 hodiny pred odletom pred štvrtou ráno sme prišli na recepciu kde nás mal čakať transfer na letisko. Slečnu na recepcii sme najprv cca 10 min. museli budiť aby sme sa dozvedeli že autobus odišiel asi o dve hodiny skôr ( paráda ) Takže na vlastné náklady sme sa na letisko doviezli taxíkom. Podľa pokynov sme sa hneď odobrali na check-in kde bolo niekoľko cestujúcich ale žiadny zamestnanec letiska a čo bolo horšie ani žiadny delegát v našom prípade delegátka (bohužiaľ neviem či to bola Linda alebo Dominika ) ktorá by nás uviedla do obrazu a vysvetlila nám prečo bol náš let odložený iba o 9 hodín a prečo nás o takejto dosť podstatnej zmene nikto neinformoval. Naša precízna a starostlivá delegátka sa dotrepala okolo 13 tej hodiny ( čo už som si mal dávno doma šunky válať ) aby nás informovala že náš let bol bohužiaľ odložený. Veľká cestovná kancelária nemá 10 centov na sms keď už zamestnáva ľudí ktorý majú v P… ??? Keď si na to spomeniem sa mi vo vačku otvára nožík. Pripadal som si ako Tom Henks vo filme Terminal. Mysleli sme že horšie to už byť nemôže ale nie po deviatich hodinách sme sa konečne dostali do lietadla že Burgas – Bratislava ?? Sme mohli iba snívať pristáli sme v Košiciach tam sme stáli asi pol hodinu a odtiaľ sme leteli do Bratislavy.
Záver : CK Solvex už nikdy viac človek zaplatí nemalé peniaze a začo ?? Prístup delegátky nula bodov poslal by som ju pracovať niekam na družstvo medzi prasce tam kam patrí. A ak solvex dotyčnú delegátku za toto neprepustí tak medzi tie p….e patrí aj CK Solvex osobne.

Rei

Příspěvek od Rei » 22 kvě 2016 19:22

Má význam s touto ck letět na Rodos? Je to jen dotaz.

Zuzanka Tudor

Příspěvek od Zuzanka Tudor » 05 zář 2016 09:58

Uz roky cestujem na dovolenky s rodinou s CK Solvex a vzdy sme boli nadmierou spokojni. Aj letos sme dovolenkovali s touto cestovkou v Taliansku /Kalabria/ a teraz pred tyzdnom sme sa vratili z Bulharska /Slnecne ponrezie hotel Astoria/ . Vsetko co sme si vybrali a dohodli CK naprosto na urovni a zodpovedne splnila , kvalita hotela, letecka preprava a transfery – vsetko organozoane na urovni, sluzby delegatov – profesionalne. S vyletmi naprosta spokojnost /prehliadka mesta Tropea v Kalabrii a piratska lod v Bulharsku/ . Je mi uprimne luto neprajnikov , ktori svoj negativizmus siria na forach a socialnich sietach. Pre mna je nepochopitelne ako sa niekto moze vyjadrovat negativne o danej CK na zaklade zalezitosti , ktore sa jednoducho daju riesit s hotelom, alebo sa postuju absurdne obvinenia a tvrdenia ktore vypadaju ako snaha poskodit konkurencnu CK… nevim ako to presne je, ale je to trapne. Ja som nikdy nemala ziadne problemy s CK Solvex a budem aj nadalej pouzivat sluzby tejto zodpovednej a serioznej cestovky. Vzdy na jednotlivych dovolenkach som sa stretavala s mnohymi spokojnimi klientami tejto CK a proto si myslim ze je to fakt spolahliva cestovka.

Hrnčířová Angelici

Příspěvek od Hrnčířová Angelici » 08 zář 2016 01:25

Dnes jsem se vrátila z Rhodosu.
Se Solvexem jsem byla spokojená (podotýkám, že jsem byla v Řecku po desáté a umím se řecky domluvit na základních věcech). Problémy ž á d n é. Jen by mohli zlepšit výkon funkce delegáta. Např. od Brenny se o vás opravdu perfektně starají, zajistí, poradí, koupí, dovezou nad rámec povinností, několikrát se dostaví na místo,,,,,
Delegátka Solvexu nás na letišti po příletu do Řecka doprovodila do busu a zmizla. Na hotelu z našich nikdo- byla noc, starší lidé (to snad může předpokládat každý, že v září se jedná o seniory s ohledem na klima). Pak udělala jednu info schůzku násl. den po příletu a už jsme ji neviděli vůbec. Pokyny o odletu byly v knize. Při odletu přišla jiná, ta aspoň byla v buse na letiště, ale po vystoupení opět zmizla.
Lidé, kteří nejsou zcestovalí, jsou ve věku, kdy neznají angl. , byli docela ve stresu, bylo mi jich líto. Jen tuto jednu vadu to mělo, jinak busy i lety na čas, all incl. opravdu perfektní, moře, pláž paráda, hotel trochu slabší, ale je to jen na přespání. Snažím se být objektivní a mám k čemu porovnávat. Domnívám se, že buď mají málo delegátů, kteří nestíhají nebo špatné vedení, které nekontroluje odvedenou práci anebo nemá autoritu. Takže Solvexem není třeba děsit. Za své peníze jsem dostala luxusní dovolenou.

Eliška P.

Příspěvek od Eliška P. » 06 črc 2017 04:01

Jsou to lhari. Naslibuji novy hotel s nadstandartnima sluzbama a realita naprosto otresna. Hotel, ktery mel byt dle CK vhodny pro rodiny s detmi nebyl absolutne vhodny pro deti. Opravdu si rozmyslete koupit zajezd u teto CK

Radoslav

Příspěvek od Radoslav » 17 črc 2017 07:35

Na úvod iba upozorním, že absolútne vôbec nie som typ človeka, ktorý píše recenzie, neustále sa na niečo sťažuje a nebola táto recenzia písaná v zápale hnevu. Píšem to z presvedčenia, že toto som ešte nezažil a prinútili ma tieto okolnosti:
Pri hľadaní hotela na Slnečnom pobreží určite vynechajte tento hotel s názvom Colosseum. Nikdy viac.. Pricestovali sme do hotela o 6 ráno a nechali nás čakať do 14:00 kým nás ubytujú a vôbec ich nezaujímalo, že sme prišli nevyspatý, unavení, spotení a hlavne hladní! Museli sme si vybojovať, aby nám aspoň o dvanástej dali pásky a mohli isť na obed… Jedlo: 4 druhy jedla poriadne neochutené a chutili podobne, čiže človek bol toho prejedený už po 2 dňoch.. Raňajky a obedy fakt, že úbohé, večera taký slabší štandard. Personál – uvediem vážne, že málo príkladov pre niekoho banality, ale aj to robí mienku: kečup a horčica bola k dispozícií na obed a večeru (nikto nechápal z akého dôvodu, lebo sa ku žiadnemu z tých jedál nehodili) na raňajky sa vôbec nepodávali a to ponúkali slaninu k raňajkám a klobásky, keď sme požiadali o horčicu tak povedali že nemajú, čiže ste jedli samotnú slaninu s chlebom alebo zeleninou a syrom. Bolo úplne normálne, že počas obeda keď sa všetci usadili či už vo vnútri alebo na terasu začali kosiť pred vami trávnik, alebo sa začalo nad vami vŕtať.. ako keby to nemohli robiť mimo stravovacích časov. 60 % personálu vedelo po anglicky základnými slovami, čiže keď ste chceli niečo riešiť hľadali niekoho kto vie o čo si lepšie a to sa týka aj recepcie… Zvyšných 40% po anglicky nevedelo skoro vôbec.. Personál, ktorý mal na starosti bar pred hotelom aj za hotelom otvorenie baru mávalo omeškávanie aj 15 – 20 minút a vôbec ich to netrápilo, ale akonáhle padla, tak neboli ochotní naliať 1 minútu po… Počas pobytu sme nemali na hotely žiadny program až na jeden večer, kde zavolali 3 malé dievčatka na krátke vystúpenie a dvoch spevákov, ktorý spievali miestami dosť falošne… Bol to pokus o program a to vôbec nie som kritik, celé to bolo smiešne až trápne a trvalo to našťastie tuším len hodinu.. Čiže zábavu na hoteli nehľadajte, vedľajší hotel napríklad praskal vo švíkoch čo sa týka animačných programov, každý deň sa im tam starali o zábavu a kto chcel sa ich zúčastnil. Hudba pred hotelom pri bazéne: každý boží deň hralo dokola 5 skladieb a ľudia boli už z toho otrávení po 2 dňoch, keby aspoň vymenili kábel, ktorý išiel do toho reproduktoru bolo by fajn, lebo im to tam chrapčalo a vrčalo každú chvíľu.. Čistota taký priemer výmena uterákov, dodanie toaletného papiera a spravená postel nič viac 2-3 minúty práce..V celej príchodovej hale smrdeli toalety tak si dávali pozor a dvere od toalety radšej začali zatvárať..
Poloha: výborná blízko ku všetkému :) až na to, že keď sme chceli isť k moru sme museli obchádzať celé oplotenie hotela, ako keby nemohli sprístupniť prechod od bazénu smerom k pláži…
Išli sme cez cestovnú kanceláriu Solvex, tiež už nikdy viac, všetko sme si vo svojej podstate museli riešiť na mieste sami a nie cez delegáta (pozdravujem delegátku Jarmilu) ktorý sa akože iba tváril, že je tam od toho aby sa riešili nejaké problémy cez neho.. Skôr tam bol od toho aby Vám poradil čo máte v danej destinácií vyskúšať za jedlo, alebo pitie a to sa dočítate kdekoľvek na internete, čiže úplne nepodstatné informácie.. V krátkosti: mali sme zaplatený pobyt na 7 noci a v siedmu noc nám išiel let o 1 hodine ráno, čiže reálne po nás chceli aby sme po 6tej noci vypratali hotel do 12:00 DOOBEDA!! Pritom sme mali hotel zaplatený ešte do nasledujúceho dňa 12:00 obeda.. Delegátka nebola schopná to vybaviť a od prvého dňa sme ju nevideli a pridelia nám radšej začínajúcu delegátku radšej… AJ tento problém sme si museli vyriešiť sami aby nás aspoň nechali ubytovaných do 22:00 aby sme si mohli aspoň v posledný deň spraviť nejaký program. A to sme sami museli volať na centrálu Solvexu a vyhádať si to aby dodržali zmluvné podmienky!!! Čiže dovolenka nám začala od prvého dňa takto!

Celkovo hodnotím hotel a cestovnú kanceláriu a služby ako „úbohosť a slabé“ v porovnaní s cenou a popisom čo ponúkajú… Nikoho som sa nechcel dotknúť a ani haniť, iba uvádzam čo sme si zažili a pevne verím, že podobné recenzie sa tu ešte objavia aj od ľudí, ktorí sa tak isto sťažovali a chceli podobným spôsobom varovať ostatných, aby si radšej oddýchli a užili dovolenku podľa svojich predstav inde a cez niekoho iného…
Ale aj tak, Ďakujeme :)
(Rado)

Ladislav Varga

Příspěvek od Ladislav Varga » 25 črc 2017 00:23

Dobrý deň.
Od Invií sme kúpili dovolenku na 8 dní a 7 noci, pre 4 dospelých a 2 maloleté deti /4 a 6/ rokov. Následne sme sa dozvedeli, že to zabezpečuje Solvex. Keď nám oznámili, že odlietame z Košíc o 20:40 hod. ihneď sme sa ohradili, že je to pozdný odlet, no žiaľ aj keď bol odlet aj o 16:15 hod. nebolo nám vyhovené. To sme ešte netušili, že nám zmenia odlet na 20:10 a následne na 19:45 hod.a na prilepšenie s medzipristátím v BA. Nakoniec sme sa na recepciu dostali o 1:00 hod.ich času, aby prekvapeniam nebol koniec oznámili nám, že výťah je pokazený a na 4 poschodie s batožinou a 2 maloletými deťmi máme ísť po svojich.Keď som to ráno povedal delegátovi, ten mi povedal, že on s tým nemôže nič robiť. Nakoniec to dopadlo tak, že namiesto 8 dní a 7 nocí to bol 7 dní a 7 nocí, čiže ušetrili 1 deň pre 6 osôb. K tomu sme boli ubytovaní v Hoteli Riviéra Blue s tým, že je to 4 hviezdičkový no pri dverách mal označené iba 2 hviezdičky, dokončovali niektoré práce aj počas obedu a výťah šiel iba vtedy ak on chcel.

Lenka Vítková

Příspěvek od Lenka Vítková » 01 srp 2017 01:35

Letěli jsme s CK Solvex last minute na Rhodos do hotelu Smartline Cosmopolitan (Ixiá – nedaleko Města Rhodos). Celkově dovolenou hodnotíme asi kladně a to díky tomu, že se domluvíme a zajistíme si tedy sami cokoliv, ale sešlo se několik nepříjemností, které nám pobyt trochu kazily. První byla hned po příjezdu, kdy jsme jednu noc museli strávit v jiném hotelu (rozhodně ne stejné kvality). To nám však samotný hotel vynahradil lepším ubytováním, sejfem zdarma a pod. Co však hodnotíme jako opravdu špatné, byla práce delegátky CK Solvex paní Zuzany. Už první den nebyla schopná nám pomoci s již zmiňovanou prvním noclehem v cizím hotelu, kdy jsme ji žádali o info, kdy se můžeme do našeho zaplaceného hotelu vrátit. Stejně tak se ale zachovala CK, když jsme totéž chtěli řešit přímo s někým SR/ČR – telefonicky nám bylo slíbeno, že se někdo ozve, ale nestalo se tak. Avšak opravdu jako vážný problém vidíme paní Zuzanu, která zřejmě na Rhodosu více dovolenkuje než pracuje. Vše, co nám slíbila zajistit (z její vlastní iniciativy), nezajistila – jako například late check out. Info o odjezdu domů jsme získali až na vyžádání a to mělo prý být někde na recepci (ve skutečnosti v knize CK nic, na recepci také nikdo nic nevěděl/žádný vzkaz). Využili jsme také jednodenního výletu na ostrov Symi, kde průvodcem byla právě paní Zuzana. Naprosto nulová organizace, chaos. Slíbena byla prohlídka městečka s výkladem a prohlídka manufaktury na zpracování mořských hub a ve výsledku jsme viděli dva krámky a dostali info, kde si co máme koupit a kam rozhodně nemáme chodit. Kdybychom si výlet zajistili sami, vyšel by nás na polovic a viděli bychom to stejné a ve větší pohodě. Takže CK Solvex asi OK, ale Rhodos s paní Zuzanou určitě ne.

Eliška Pelikánová

Příspěvek od Eliška Pelikánová » 09 srp 2017 03:55

Pokud objevite zajezd od teto CK okamzite ze stranky vyskocte pokud nechcete vyhodit sve penize oknem. Zakoupili jsme pres tuto ck zajezd do Bulharska do hotelu Riviera Blue. Hotel prezentovali jako 4+ s nadstandartnimi sluzbami, velkym detskym hristem, stolnim tenisem, kulecnikem a all inclusive. Na pokoji mela byt lednicka, minibar, tv a trezor. Skutecnost byla, ze hotel mel pouze 3* a ck to ve sve nabidce zmenila 14 dni po nasem navratu, kdy si stezovalo 70 ceskych a slovenskych klientu. Jidlo velmi maly vyber a studene, shnile ovoce, nabidka napoju nedostacujici a po 3 dnech uz nebyly dzusy, cola, sprite, bile a cervene vino, vodka a gin. Doplneno den pred odjezdem. Vsude spina, nadstandartni sluzby byly, ze Vam za cely pobyt nevymenili rucniky jen sebrali spinave a tak jste si nemeli ani do ceho utrik. Kulecnik byl ve stoce, stolni tenis jsme nenasli, fitness byl zahazeny bordelem. Velke detske hriste byla jedna klouzacka s polamanou houpackou. Kolem hriste bordel, pohazane gumove rukavice, pod klouzackou cihla a vyrazena lehatka. Bazen behem pobytu zezelenal 20 mesicni dcera diky tomu dostala silnou alergickou reakci a musel byt zavolan lekar. Bazen zustal zeleny 3 dny. Filtraci temer nepousteli. Diky stiznostem dorazil i generalni reditel CK Solvex a bylo nam receno, ze nikde neni dano co je v all inclusive a co bysme chteli za ty penize, pokud si budeme stezovat, tak stejne nevyhrajem. Arogance, lzi a podvody. Jako kompenzace nam bylo nabidnuto 250kc za osobu. Uz jsou podane stiznosti na COI.

Rychlá odpověď

   
cron