recenze Wisnar - Recenze cestovních kanceláří

recenze Wisnar

Podělte se o svoje zkušenosti z dovolené.
admin
Administrátor webu
Příspěvky: 42
Registrován: 29 říj 2017 22:09

Wisnar

Příspěvek od admin » 12 led 2013 18:37

CK WISNAR působí na českém trhu v oblasti cestovního ruchu od roku 1994. Cestovní kancelář nabízí pobytové a poznávací zájezdy do Evropy a ruských zemí.

Vlasta

Příspěvek od Vlasta » 22 kvě 2013 03:03

Jednou a naposled. Dvakrát nevstoupíš, do téže řeky.

Aneta

Příspěvek od Aneta » 22 črc 2013 13:50

Jen dobré zkušenosti :-) .17.7.-21.7.2013 jsme byli s CK Wisnar v Beneluxu, vše proběhlo podle plánu, průvodce ochotný, o Beneluxu toho věděl spoustu, jeli jsme klimatizovaným moderním busem, takže cesta byla v pohodě. :-)

Lena

Příspěvek od Lena » 01 srp 2013 00:31

Bohužel musím přidat také velmi negativní zkušenost s CK WISNAR. Absolvovala jsem s touto CK zájezd po severských metropolích, který jsem koupila mamince k 60tinám, neb to byl vždy její sen navštívit Norsko a Švédsko. Recenzi přidávám se zpožděním, na zájezdě jsme byli již v červenci 2011 (v Oslu jsme pobývali zrovna v den inkriminovaného bombového útoku p. Brejvika, osobně jsem procházela zrovna o ulici níže, naštěstí nikdo ze spolucestujících nebyl v době výbuchu v bezprostředním nebezpečí). Na tyto stránky jsem narazila až nyní, kdy v průběhu dalších let se člověk přece jen více zajímá a pročítá zkušenosti jiných, aby se případně vyvaroval nemilému překvapení. Protože zkušenost s CK WISNAR mě stále nenechává při té vzpomínce chladnou, nedalo mi, abych nevarovala další potencionální klienty. Zejména klienty, kteří očekávají od poznávacího zájezdu, že se skutečně něco dozvědí, a dále klienty, kteří by snad zájezd chtěli obstarat svým rodičům či prarodičům – nedoporučuji. Dřív, přiznám se, jsem nikdy neřešila, kam jedu, resp. s jakou CK. Nyní bedlivě studuju nejen konkrétní destinaci, hotel, služby, ale i CK. Zejména po tristní zkušenosti s CK WISNAR, která nebyla ochotna řešit ani mou stížnost na průvodce s reakcí, že si na něj nikdy nikdo nestěžuje, ale naopak ho vždy jen chválí, že jsem jediná a kdesi cosi…. si dávám bedlivě pozor, s kým cestuju. Nejsem kverulant, tak jsem to pak nechala být, ale dodnes lituju, že jsem tu záležitost nedotáhla do konce a nepodala stížnost na sdružení obrany spotřebitelů případně striktně netrvala na snížení ceny zájezdu, neb CK deklarovala některé prohlídky (např. zámek v Kodani), avšak ty nebyly naplněny – většinu míst jsme pouze projeli autobusem s konstatováním, támhle vidíte to či ono. Celkové zajištění služeb, ubytování, stravování, bylo příšerné. Dodnes mám z toho hořkou pachuť a opravdu provinilý pocit, že jsem rodičům zprostředkovala tak úděsný zájezd. Oni nemají to srovnání, nikdy pořádně nidke nebyli, tak byli spokojení (jsou prostě skromní a nestěžují si), ale upřímně řečeno, spát v něčem podobném koňské stáji, kde o hygieně slyšeli snad jen ve výkladovém slovníku, mizerný průvodce, kterému bylo vše jedno, dosti nevhodné chování řidičů autobusu, se kterými jel navíc další člověk, o kterém dost pochybuju, že byl součástí servisního týmu…celkově na mě zájezd působil neprofesionálním, ošizeným a naprosto nedostatečným dojmem. Ve srovnání s jinými CK a hlavně cenami, které nabízely, se tento zájezd lišil v tom, že byl kratší, dražší, byť nezahrnoval norské fjordy, a poněkud rozpačitý. V jednu chvíli se člověk cítil opravdu ztracený v cizím městě, neboť nějaké provádění ze strany průvodce nehrozilo. Informace, kam zajít, tipy, kde co sehnat, kde nakoupit (velký problém ve Stockholmu je např. sehnat klasickou samoobsluhu s potravinami či pekárnu) si člověk musel nějak zjisti sám nebo holt bloudit. Kdo neměl vlastní mapu a knižního průvodce, byl skutečně ztracen. Pak jsem to i stopovala, jak dlouho se nám za ten den průvodce věnoval, a vycházelo to na 30 minut nějakého prohlížení památek, poté nás vždy opustil a dělejte si co chcete. Když byla možnost prohlídky nějakého muzea apod., vždy zůstal sedět v buse a sledoval tam videofilmy nebo klábosil s řidiči autobusu. Říkala jsem si, že má asi něco jiného na práci, chce si město užít po svém, což je sice neprofesionální, ale dá se to pochopit, ale když jsem zjistila, že jen tak zevluje a trčí 8 hodin v buse namísto, aby s námi prošel aspoň centrum jednotlivých metropolí, nebo nám vysvětlil cestu, kudy kam se dostat, vjel do mě fakt vztek – horšího burana a kulturního barbara jsem jako průvodce v životě nezažila, a to mám zkušenost s iks poznávacími zájezdy po stěžejních místech celé Evropy. Za zmínku stojí i jeho neohleduplnost ke starším lidem, kterých nebylo málo a kteří nebyli schopni držet jeho nasazené vražedné tempo – vždy s námi pouze prolítl nějakou hlavní proudovou ulici, takže člověk neměl šanci ani postřehnout kudy jde, natož si něco vyfotit. Když se někdo ztratil, neměl ani předstíranou snahu nějak situaci řešit, zavolat na policii, zastupitelský úřad apod. Vyděšená rodina se mohla zbláznit…bohužel se taková situace skutečně stala – přes 4 hodiny byl pohřešovaný jeden cestující, řešilo se to i s místní policií…jediná jeho starost byla, aby neodjel trajekt, takže honem honem, musí se jet, holt tam ten nebohý ztracenec musí zůstat, ať si to dotyční vyřeší sami, odkázal na spoje Student agency a tím to haslo – je to ostatně blbost toho ztracence, všem přece řekl, kdy a kde se mají vrátit. O informacích k vstupnému a možnosti výhodných slev, když se bude chodit ve skupině, asi ani nevěděl. Bohužel touto rozháraností nebylo ani možné se třeba s ostatními spolucestujícími domluvit, že by se šlo např. do ponorky hromadně apod.

Ale abych nebohému průvodci nekřivdila… jednou (na poloostrově Bygdoy) na výslovný dotaz, kde že je ta super restaurace, o které v autobuse mluvil (výklady o místních zvycích, historii apod. nám podával zásadně jen za jízdy v autobuse do mikrofonu), když lilo a všichni jsme byli hladoví a prokřehlí, nás poslal kamsi za roh, kde však dávno nebylo nic, vše zavřeno, člověk si připadal jak v městě duchů. Očividně neměl aktuální informace, ale to by mu projednou člověk i odpustil, jenže když takové fatální nedostatky vykazoval neustále, o předávání nějakých vědomostí ani nemluvě – to nám vždy přečetl z papíru, co měl pravděpodobně staženo z wikipedie… Nevím, možná jsem příliš náročná, ale od poznávacích zájezdů očekávám nějaké nové poznatky, získání poznání – u pobytových zájezdů je mi v podstatě fuk, když je delegán méně schopný v historii či místním folkloru. Smyslem pobytových zájezdů (alespoň podle mě) není nějaká vzdělávací osvěta, narozdíl od zájezdů poznávacích. Za sebe prostě vím, že s WISNAREM NIKDY VÍCE. Samozřejmě nevylučuji, že někdo jiný může mít s touto CK jinou (pozitivní) zkušenost, to ovšem za předpokladu, že se bude pravděpodobně jednat o jiný zájezd (jinou destinaci) a především s jiným průvodcem.

PS: paradoxně jsme při prohlídce muzea mořeplavců narazili na jinou cestovku – VSACAN – s níž cestovali naši známí z Moravy (svět je malý) – a musím říct, že to bylo naprosto neporovnatelné. Průvodce jim dělal jeden starší pán (tipuji důchodový věk minimálně), který však svou energičností předčil kdejakého třicátníka. Do všech míst, muzeí se všemi chodil, zajišťoval hromadné slevy vstupného a podával opravdu zasvěcený výklad. Když nás viděl tak bezprizorní a opuštěné, vůbec mu nevadilo, když jsme se na tu chvíli připojili k jeho skupině. Tomu říkám přístup!

Lenka

Příspěvek od Lenka » 05 srp 2013 23:48

Zájezd do Skotska, úžasný zážitek, výborní řidiči i paní průvodkyně, starší dáma, povoláním učitelka. Ve velmi nabytém programu jsme stihli vše co bylo v plánu i něco navíc. Ubytování F1 s čímž jsme počítali, komu to nevyhovuje musí si koupit zájezd luxusní, F1 je totiž opravdu jen na přespání. S námi cestovalo několik dalších lidí, kteří s CK absolvovali zájezdy i do jiných destinací a jsou spokojeni.
Za nás tedy doporučujeme.

Michaela Lapešová

Příspěvek od Michaela Lapešová » 07 zář 2013 22:46

Bohužel se musím podělit o negativní zkušenost s cestovní kanceláří Wisnar. Jela jsem s nimi letos na poznávací zájezd Severské metropole. Již v nabídce se objevilo několik nepřesných informacích (což jsem bohužel zjistila až během zájezdu) a nesprávné informace pak byly podány i v zaslaných pokynech. Týkalo se to především možnosti návštěv jednotlivých památek (na některé nebyl čas, některé nebyly ukázány), ale také změn časového rozvrhu (bezdůvodné změny až o půl dny). Co se týče pana průvodce, tak ten sice měl velké historické znalosti, ale ty nemohly nahradit jeho špatnou komunikaci se skupinou a jeho neskrývanou neochotu. Toto celé pak v posledním dni vyvrcholilo tím, že s námi nekomunikoval vůbec. Takže bohužel po několika velmi vydařených zájezdech s jinými cestovkami v minulých letech, letošní dovolená byla velkým zklamáním.

Eva H

Příspěvek od Eva H » 15 zář 2013 01:45

Letos jsme s CK navštívili v květnu Paříž. Průvodce Ondra byl naprosto na 1*. Měl opravdu veliké znalosti, byl usměvavý a ochotný, všechno fungovalo a když byla nějaká nejasnost, tak to v klidu vyřešil. Měl nás na starosti 70. Páni řidiči z Minitranzu Olomouc byli taky fajn a i když jsme měli na zpáteční cestě technickou závadu na kole, dělali všechno pro klid a pohodu cestujících. Klidně bychom jeli zase!!!

Bára

Příspěvek od Bára » 21 črc 2014 22:55

S CK Wisnar zatím jen pěkné zážitky. Absolvovala jsem s kamarádkou poznávací zájezd Paříž od A do Z s návštěvou Versailles a byly jsme obě nadšené, jak bylo vše do puntíku naplánované a vše šlapalo jako hodinky. Ačkoliv jsme se bály, že nestihneme si pořádně prohlédnout Eiffelovu věž a Versailles, ale všude nám čas ještě bez problému zbýval. Osobního volna byl dostatek. Moc jsme byly spokojené s naším panem průvodcem, který nás neustále překvapoval svými nevyčerpatelnými znalostmi ať bylo 6 ráno nebo 9 večer. Na jakékoliv dotazy odpovídal ochotně. Trpělivě vše důležité několikrát opakoval. Kromě faktů nás bavil i zajímavostmi, u kterých se celý autobus smál z plných plic. Kromě programu, kdo chtěl mohl stihnout i něco navíc. Řidiči autobusu byly také moc ochotní a jeli bezpečně. Jen pokoje v F1 byly pro 3 osoby malé, že se tam nedalo hýbat, ale na přespání to bohatě stačilo. Vybavení bylo nové a moderní, na pokoji vlastní umyvadlo. Snídaně slabší než bylo očekávání, kromě bagety s máslem samé sladké věci, ale hlady nikdo netrpěl. Jsme velmi spokojeni. Můžu s klidem Paříž všem doporučit!!!! Moc se nám to líbilo.

Matějkovi

Příspěvek od Matějkovi » 28 črc 2014 02:50

Dnes jsme dorazili ze zájezdu CK Wisnar.“Perly azurového pobřeží“a můžem doporučit.Byli jsme nadšený a maximálně spokojený s celou organizací zájezdu od začátku až dokonce.Průvodce se nám věnoval byl ochotný,nebyl vůbec žádný problém.Ubytování v F1 splňoval naše požadavky.Díky celému týmu včetně řidičů máme krásné vzpomínky.Pokud bude možnost rádi budem opět klienty Ck Wisnar.

Silva V.

Příspěvek od Silva V. » 16 čer 2015 02:34

Já jen chválím. Jela jsem na poznávací zájezd Florencie – Toskánko 10 – 14.6. 2015. Jsem naprosto unešená. Skvělá organizace, parádní komunikace a jako bonus naprosto úžasná parta lidí. A úplnou náhodou jsem na konci zájezdu zjistlila, že pruvodce nám dělal pan Wisnar. Příště jen s CK Wisnar, nejlepe jako pruvodce pan Petr W. Vřele doporučuji

Rychlá odpověď

   
cron